Šumavský Šutr 7.10. – po soustředění z Kvildy na Zadov

Týdenní soustředění na Kvildě jsem zakončila trailovým závodem Šutr. I když se mi zamrzlé sobotní ráno hodně nechtělo na start, tento závod mi něco, někdo hodně přál… jednak byl hned den po skončení soustředění, jednak ho pořádal náš kamarád Michal Dobiáš a jednak to byl poslední závod do Ultracupu a já jsem byla zatím 3. Sice jsem doposud  všechny závody vyhrála ,ale měla jsem odběhané „jen“ 4 a počítá se jich 6. Takže stačilo odklusnout jakkoli Šutr a posunout se o příčku výš. Jenže odklusnout, dle trenéra jsem měla pokyn, volně až svižně…jinými slovy na pohodu a nehrotit 🙂

Na start jsme s Ondráškem přijeli v 8:46, v 9 byl start, malinko jsme na Zadově bloudili, kdo mohl tušit, že start bude z úplně nejvyššího místa 🙂 Kromě 3 kol o celkové vzdálenosti 63 km nás čekala i pořádná zima.

Dresscode a trať

Na to, že jsem na soustředění Kvildě běhala i v kraťasech a tričku, tak tady jsem měla ¾ kalhoty, kompresky, trička hned dvě , na to bundu nepromok a neprofuk, kšiltovku a na poslední chvíli jsem sáhla po rukavicích. Boty jsem měla do trailu salomon s-lab, tyhle boty mám opravdu ráda, jen na mokrých kamenech kloužou a jelikož pršelo, občas to bylo jako na saních :)… terén byl opravdu trail, ale o to byla trasa záživnější, první polovina spíše z kopce, občas nějaký skok přes potok, druhá polovina byla naopak hodně do kopce 🙂 hned po prvním okruhu jsem si řikala, že to bude mít více jak 500 m převýšení, také jsem intenzivně přemýšlela, jestli mi něco nebolí, protože při představě 2. a 3. kola mi nebylo uplně do zpěvu a hledala jsem důvod, proč třeba neběžet další kola, no smůla, byla jsem naprosto fit, jen hlava nechtěla :).

s Ondráškem před 3. kolem

s Ondráškem před 3. kolem 🙂

3. kolo – nejlepší

Ale jakmile jsem vyběhla poprvé do cíle, kudy se probíhalo, odhodila jsem rukavice, lokla ionťáku, zobla banán, běžela místo doleva doprava, naštěstí na mě dobrá duše zvolala, že běžím blbě, běžela jsem 2.okruh parádně. V tu chvílí jsem byla na trati přes dvě hodiny a můj Ondrášek už byl také na trati, běžel 1 okruh. V 2. kole jsem zvýšila náskok oproti soupeřce, při milovaných sebězích měla méně kluzké botičky, ale naštěstí jakmile šlo běžet, vzala jsem roha 🙂 no a 3. okruh? Ten jsem si opravdu užívala. Prostě ultra, rozbíhat se po 20.km, to odpovídá 🙂 a doběhnout do cíle jako 1. žena a celkově 11. bylo moooc fajn 🙂

Vítězné foto i s pořadatelem Michalem :)

Vítězné foto i s pořadatelem Michalem 🙂

Zajímavosti z trati?

Pro mě jako silničního závodníka to bylo super zpestření, trail jsem vždy milovala. Ale kopce jsem teda ze začátku pěkně šudlila, šetřila jsem síly a s přibývajícími kiláky je běhala více a více. A také více a více cítila zadek, hýžďové svaly 🙂 Ale také měla čím dál více energie, 3. kolo bylo opravdu nejúžasnější.

Závěr? Mise splněna, v Ultracupu je posun na 2. příčku, veškeré závody jsou za 100 bodou a už aspoň vím, jaká kosa nás v zimě čeká 🙂 megaaaaa haha 🙂

Mějte se a smějte se, Kačka 🙂

P.S:: Jo a určitě čekejte na tombolu, i když jste totálně zmrzlí a nejradši byste rychle frčeli domů, vyhrála jsem v ní prima tríčo inov8,  a pak už jsme s Ondráškem opravdu frčeli domů na Křivoklát 🙂